Nie rozumiesz mnie i trudno.

Ciężko jest coś tworzyć i nie chodzi tu o proces tworzenia nawet. Trudno jest mieć rodzinę, która nie wie w jaki sposób się to odbywa, natomiast błogosławieństwem jest osoba, z którą dzielisz łóżko, życie i śniadanie. Jeśli ona wie,że twoje dziwactwa są normalne, ponieważ wtedy wydobywa się z ciebie coś pięknego – otrzymałeś dar. Rzadko jednak możesz liczyć na aprobatę ludzi, kiedy piszesz w nocy, zaczynasz puszczać na cały regulator muzykę lub .. masz inne dziwactwa. Każdy ma swoje, co uważam za cudowne, inspirujące. Proces twórczy, to niesamowita rzecz, tego nie da się zapożyczyć, tego nie da się skopiować. Musisz mieć swój własny styl na tworzenie. Serio. Możesz być jak Fitzgerald, czego nie polecam, ponieważ picie alkoholu po to, aby pisać nie prowadzi do najlepszych rezultatów, . Twórcy są zbyt delikatni, to zbyt wyczuleni obserwatorzy rzeczywistości. Rysują ją sobie na kształt własnego pokoju, własnych czterech ścian i nieważne czy to przy butelce wina, czy przy kawie, w kawiarni czy w szafie (?) , ale musisz czuć flow. bez niego nie napiszesz dobrego tekstu , nie mówiąc o czymś więcej. Przede wszystkim nie będziesz czuć prawdziwej przyjemności, która z tego płynie.

ef2cf10b82683a1691119532a43b99fa

Spróbuj uwolnić dziwactwa, bo inaczej – paradoksalnie, zwariujesz. Jesteś inny, i być może nikt tego nie zrozumie. Nieważne, serio.
Ja na przykład walczę z lękami. Chowam je głęboko i liczę , że przez noc się nie pojawią. A następnego dnia… no cóż będę walczyć z rzeczywistością i tak bardzo realnie nierealnymi postaciami. Auć.

Paris 1928 Photo: André Kertész

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s